Truhlářství Vacek - okna EURO 68/78/92

Dřeviny, ze kterých se okna vyrábějíDřevěná okna EURO 68/78/92

Dřevěná okna tradičně, již po staletí patří k dobrému a kvalitnímu bydlení, jsou nenapodobitelná svou charakteristickou kresbou přírodního dřeva a svými izolačními vlastnostmi.

Dřevo je staletími prověřený materiál, snadno zpracovatelný, s dlouhodobou životností, nenahraditelnými vlastnostmi a nenahraditelným vzhledem. Na základě toho je stále oblíbeným materiálem pro výrobu oken a dveří.

Eurookna jsou vyráběna z kvalitních jehličnatých lamel, lepených do třívrstvého nebo čtyřvrstvého nastavovaného nebo fixního hranolu, tak aby byla zabezpečena jejich stabilita a tvarová stálost. Na přání zákazníka lze dodat i okna vyrobená z listnatých dřevin (dub), popř. exotických (meranti).

Systémy EURO 68 , EURO 78 a EURO 92 vyráběné dle požadavků normy ČSN 14 351.

  • dřevěná okna jsou odolná proti agresivnímu prostředí
  • materiál s tradicí a dlouhou životností v moderním prostředí
  • výborné tepelně-izolační a akustické vlastnosti
  • široká nabídka tvarových a rozměrových řešení

 

Kování MACO

Celoobvodové, se třemi bezpečnostními body u jednokřídlého okna a s pěti u dvoukřídlého okna, bezpečnostní čtyřpolohová klika Secustic umožňující zavírání, otvírání, sklápění a mikroventilaci křídla. Součástí je pojistka proti svěšování oken a špatné manipulaci.

Okenní kliky

Sklo

Izolační dvojsklo

standardně ve složení 4-16-4, s koeficientem tepelného prostupu 1,1 W/m2.K, meziskelní plastový rámeček TGI v barvách: bílá RAL 9016, světle šedá RAL 7035, šedá RAL 7040, světle hnědá RAL 8003, hnědá RAL 8016, černá RAL 8005, nebo nerezový, zvuková izolace 32 až 42 dB

Izolační trojsklo

standardně ve složení 4-12-4-12-4 ( 4-16-4-16-4 )  s koeficientem tepelného prostupu 0,7 ( 0,5 ) W/m2.K, meziskelní plastový rámeček TGI v barvách: bílá RAL 9016, světle šedá RAL 7035, šedá RAL 7040, světle hnědá RAL 8003, hnědá RAL 8016, černá RAL 8005, nebo nerezový, zvuková izolace 32 až 42 dB

Výběr z veliké škály ornamentních, zrcadlových, kouřových a bezpečnostních skel s širokým výběrem meziskelních, nalepovacích a pevných příček.

Vzorník skel

Okapnice

Standardně jsou součástí okna rámové a křídlové eloxované termookapnice s úplně přerušeným tepelným mostem, v několika barevných odstínech, které zajišťují dokonalý odvod vody a chrání nejvíce namáhané části okna před klimatickými vlivy.

Okapnice

Těsnění dřevěných oken

Vysoce elastické celoobvodové středové těsnění mezi rámem a křídlem chrání před nepřízní počasí a protihlukové a protiprachové celoobvodové těsnění na křídlo.

Povrchová úprava dřevěných oken

Je prováděna vysoce kvalitními akrylátovými vodou ředitelnými lazurovacími barvami a laky firmy REMMERS s možností barevných odstínů dle vzorníku RAL. Povrchová úprava je prováděna čtyřfázově – základní hloubková impregnace a barevná impregnace se aplikuje máčením a vrchní vrstva je provedena vysokotlakým nástřikem barevné lazury.

Vzorník odstínů barev

Zasklení dřevěných oken

Zasklívání dřevěných oken se provádí v souladu s ČSN EN 1279-1, celoobvodově, oboustranně do trvale pružného silikonu, odolnému vůči povětrnostním vlivům a teplotním výkyvům.

Provedení dřevěných oken

Dřevěná okna typu EURO 68/78/92 jsou vyráběna nejmodernějšími nástroji, které splňují nové normové požadavky na tepelně izolační vlastnosti, kvalitu a užitnou hodnotu oken. Je to např. dekompresní drážka po celém obvodě křídla (snižuje dynamický tlak a zmenšuje riziko zatékání deště při silném dešti), zámková zasklívací lišta (výrazně snižuje průnik vlhkosti mezi zasklívací lištou a křídlem), hloubka zasklívací polodrážky 23 mm (odpovídá požadavkům ČSN EN 14 351-1 na vnitřní povrchovou teplotu, výrazně snižuje riziko rosení na vnitřní straně okna), zaoblení vnějších hran R8 (zvyšuje kvalitu povrchové úpravy, protože na více zaoblených hranách zůstane větší vrstva nátěrové hmoty než na menších zaobleních, lepší vzhled tohoto okna).

Parametry dřevěných oken

Námi vyráběná dřevěná okna splňují dotační program Ministerstva životního prostředí "Zelená úsporám", kde hodnoty jednotlivých výrobků jsou: